Laserowe projektory NEC do instalacji AV

Decyzja o wyborze projektora do instalacji powinna opierać się nie tylko na wytypowaniu urządzenia o najwyższej mocy światła, czy dysponującego przystosowaną do kontentu i potrzeb klienta rozdzielczością. Warto pomyśleć również o technologii pozwalającej na długotrwałą pracę urządzenia.

" />
B365.pl - Twoja platforma zakupowa
Koszyk
Zamknij
Kontynuuj zakupy ZAMAWIAM
suma: 0,00 zł
Ulubione produkty
Lista ulubionych jest pusta.

Wybierz coś dla siebie z naszej aktualnej oferty lub zaloguj się, aby przywrócić dodane produkty do listy z poprzedniej sesji.

Szukaj
Menu
blog B365.pl
Cotygodniowa dawka eksperckiej wiedzy. Sprawdź czym dziś Cię zaskoczymy!

Laserowe projektory NEC do instalacji AV

Decyzja o wyborze projektora do instalacji powinna opierać się nie tylko na wytypowaniu urządzenia o najwyższej mocy światła, czy dysponującego przystosowaną do kontentu i potrzeb klienta rozdzielczością. Warto pomyśleć również o technologii pozwalającej na długotrwałą pracę urządzenia.

Technologia półprzewodnikowego podświetlenia SSL stosowana zamiast tradycyjnych wysokociśnieniowych lamp UHP obejmuje model podświetlenia laserowego oraz diodowego (LED). SSL (Solid State Light) pozwala na tworzenie projektorów pozbawionych jakichkolwiek filtrów oraz umożliwiających pracę nawet do 20 000 godzin na jednym źródle światła. Dla porównania: lampa w podobnym tradycyjnym projektorze instalacyjnym ma żywotność średnio od 2000 do 3000 godzin, a na dodatek jest stosunkowo drogim komponentem urządzenia. Eksploatacja projektorów laserowych jest więc znacznie prostsza i tańsza. Modele laserowe charakteryzuje również niższa emisja ciepła oraz mniejsze zużycie energii. Dzięki zastosowaniu podświetlenia laserowego rośnie również jasność wyświetlanych kolorów, które stają się zdecydowanie bardziej nasycone.

Główna zaleta projektora laserowego, to znaczne ograniczenie zużycia źródła światła, nawet dziesięciokrotne w przypadku profesjonalnych projektów HLO (o bardzo wysokiej jasności). Dla użytkownika oznacza to pracę projektora przez minimum 20 000 godzin, zarówno bez wymiany lampy (której projektor nie posiada), jak i wielokrotnie również bez wymiany filtrów. W urządzeniach NEC projekcja przy użyciu podświetlenia laserowego połączona jest ze szczelnym układem obróbki światła, który pozwala na całkowite wyeliminowanie filtrów powietrza – to kolejna oszczędność. Ciekawą przewagą projektora laserowego nad standardowymi rozwiązaniami jest również możliwość płynnej regulacji mocy świecenia urządzenia, przeważnie w zakresie 20%-100%. Oznacza to, że projektora można używać zarówno w jasnych pomieszczeniach, jak i w ciemniejszych, gdzie zbyt mocno świecący projektor ograniczałby wrażenia wizualne. Sama technologia laserowa pozwala również na wielokrotne włączanie i wyłączanie projektora bez obawy o jego uszkodzenie. Urządzenie osiąga nominalną jasność praktycznie od razu, co pozwala na szybszą projekcję na odpowiednio wysokim poziomie jakościowym.

Porównując tradycyjnie podświetlane projektory lampowe z projektorami korzystającymi z laserowego źródła światła można dojść do bardzo prostego wniosku. Koszt posiadania projektora laserowego w całym cyklu jego życia jest zdecydowanie niższy niż urządzeń tradycyjnych (z lampą). Brak potrzeby zakupu i wymiany lamp oraz filtrów, brak związanych z tym przestojów w pracy powodują, że używanie tego typu rozwiązania zapewnia nie tylko niższe całkowite koszty utrzymania, ale również większy komfort i ciągłość pracy całej instalacji. 

Holder do góry
Szablon Shoper Modern 3.0™ od GrowCommerce
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl