HP Ekologicznie

HP zwiększa wysiłki na rzecz ograniczenia ilości plastiku w oceanach

 

HP inwestuje 2 miliony USD w budowę nowej linii mycia butelek plastikowych na Haiti, co umożliwi firmie lokalną produkcję czystszego, lepszego jakościowo plastiku pochodzącego z recyklingu, który następnie zostanie wykorzystany w produktach HP.

Inwestycja ta stanowi kontynuację wysiłków HP zmierzających do redukcji ilości plastiku z mórz i oceanów oraz przyczyniania się do rozwoju niskoemisyjnej gospodarki i tworzenia lokalnych miejsc pracy. Oczekuje się, że najnowsza inwestycja przyniesie Haiti ponad 1000 nowych możliwości uzyskiwania dochodu dla najbiedniejszych.

Firma HP już od 2016 działa na Haiti na rzecz zmniejszenia ilości plastiku trafiającego do mórz poprzez nawiązanie partnerskiej współpracy z First Mile Coalition w celu przetwarzania butelek plastikowych w materiał wykorzystywany w oryginalnych wkładach atramentowych HP. Wysiłki te zaowocowały już przejęciem ok. 325 ton materiałów plastikowych — lub ponad 25 milionami butelek — które w przeciwnym razie zanieczyściłyby ocean.

Poza troską o środowisko HP współpracuje z miejscowymi Partnerami na rzecz poszerzania możliwości edukacyjnych na Haiti. W ramach tej współpracy HP otworzyło dwa nowe ośrodki edukacyjne wyposażone w laptopy HP ProBook x360 Education Edition i drukarki HP. Starania te już przyniosły rezultat: 100 dzieci ma dostęp do edukacji, żywności i pomocy medycznej.

Aby dowiedzieć się więcej, przejdź do informacji prasowej HP

 

źródło: www8.HP.com

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl