EPSON EcoTank mono vs laser mono

Atramentowy druk mono dla firm. Czego sprzedawca laserów Ci nie powie

Monochromatyczny druk, mimo ofensywy sprzętu pracującego w kolorze ma swoje stałe grono klientów, ze szczególnym uwzględnieniem małego i średniego biznesu. Nie jest to jednak nic  dziwnego, bo „czarno-białe” urządzenia oferują dużo niższy próg wejścia, przy zachowaniu maksymalnie niskich kosztów. EcoTanki mono od Epsona to nowości, które dają dodatkowe korzyści. Czego jeszcze możemy się po nich spodziewać?

Oszczędzamy prąd

Monochromatyczne urządzenia z serii EcoTank wykorzystują autorską technologię druku piezoelektrycznego. Rozwiązanie to w przeciwieństwie do drukarek laserowych nie wymaga podgrzewania atramentu ani nośników. Efekt? Sprzęt z logo Epson ogranicza zużycie energii elektrycznej o 95%.

Przestańmy zaśmiecać planetę

System stałego zasilania w atrament został zaprojektowany, by wyeliminować kartridże, grzałki czy bębny. Dlaczego? Ponieważ wymagają one regularnych wymian, co sprawia, że ślad węglowy urządzeń laserowych jest znacznie większy.  Natomiast w przypadku drukarek z serii EcoTank brak tych podzespołów pozwala ograniczyć odpady aż o 94%.    

Jak drukować, to tylko niedrogo

Urządzenia z serii EcoTank w porównaniu z monochromatycznym sprzętem laserowym zapewniają oszczędność na kosztach wydruku aż o 50%. A wszystko dzięki wydajnym tuszom, których dołączony zapas  zapewnia  11 tys. stron wydruku, co przekłada się na 3 lata użytkowania bez konieczności uzupełniania atramentu.

Szkoda czasu na czekanie

Brak konieczności podgrzewania podzespołów oraz nośników sprawia, że urządzenia  Epson  znacznie skracają czas uzyskania pierwszej kartki. Monochromatyczne modele pochodzące z serii EcoTank z trybu wybudzenia potrafią wydrukować pierwszą stronę po upływie zaledwie 4,5 sekundy. 

Druk nie do zdarcia

Powszechną bolączką wydruków wykonanych techniką laserową jest brak trwałości. Toner z czasem potrafi się wykruszyć z nośnika, dlatego nie jest to rozwiązanie szczególnie polecane do zadań związanych z archiwizacją.  Problem ten natomiast nie występuje w przypadku najnowszej generacji atramentów pigmentowych firmy Epson, która poza odpornością na ścieranie zapewnia też trwałość, gdy archiwa są narażone na działanie promieni UV oraz wilgoci. W efekcie wydruki zapewniają doskonałą czytelność przez co najmniej 10 lat.

Atramentowy druk? Na zdrowie!

Laserowy urządzenia w trakcie wydruku emitują CO2 oraz nanocząsteczki tonera, które dostają się do ludzkiego organizmu. Liczne laboratoryjne badania wyraźnie pokazują, że jest to rozwiązanie szkodliwe dla ludzkiego organizmu. Co zatem należy w tej sytuacji zrobić? Można każdorazowo wietrzyć pomieszczenie lub wydzielić w firmie odizolowane od reszty miejsce na drukarkę. Najskuteczniejszym sposobem, który raz na zawsze wyeliminuje ten problem, będzie jednak zakup urządzenia atramentowego.

Coś czego laser nie potrafi

Drukarki laserowe nie potrafią cicho drukować. W porównaniu z nimi urządzenia Epson generują aż o 23 % mniej hałasu w trakcie pracy. Problemem popularnych „laserówek” jest też brak obsługi różnych nośników. Monochromatyczny sprzęt firmy Epson z serii EcoTank natomiast doskonale radzi sobie z różnego rodzaju papierami – bez różnicy czy jest to fotograficzny, o grubszej gramaturze, czy powlekany.

Okazja czyni… szczęściarza

Podobnie jak inne modele z serii EcoTank, także oferta mono jest obecnie objęta dwiema świetnymi promocjami. Istnieje możliwość trzykrotnego wydłużenia okresu gwarancyjnego aż do 3 lat (www.epson.pl/gwarancjanadrukarki) ). Dodatkowo EcoTanki objęte są także akcją, dzięki której każdy nabywca może uzyskać zwrot do 500 zł ceny nowego urządzenia (https://www.epson.pl/zwrot).

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl