Atuty RIPS: Jakość, TCO, bezobsługowość i… ekologia!

Jakość, TCO, bezobsługowość i… ekologia!

Często kiedy rozmawiamy z Klientami zdarza nam się usłyszeć, że do zastosowań biznesowych najlepszy jest laser, a atramentówki są dobre dla rozwiązań domowych. 
Trudno w takiej sytuacji wprost powiedzieć rozmówcy, że jego poglądy były jak  najbardziej prawdziwe... 15 lat temu.
Przecież świat idzie do przodu i nowe technologie w tym głowica Precision Core, drukująca atramentowo bez podgrzewania tuszu pozwoliła na stworzenie bardzo wydajnych urządzeń, takich jak seria Epson WorkForce Pro RIPS.
W takiej sytuacji warto opierać się na konkretach, jakie ? Sprawdźcie sami...

 

Z doświadczenia wiemy, że kluczowe dla Klientów jest kilka parametrów, jakość druku, szybkość, koszt materiałów eksploatacyjnych,
czas bezobsługowej i bezawaryjnej pracy, gwarancja, dostępność serwisu oraz co raz częściej niskie zużycie energii.
W większych organizacjach ważna również jest możliwość zarządzania flotą urządzeń i uprawnieniami użytkowników 
oraz funkcje digitalizacji dokumentów i zarządzania skanami..

W systemie RIPS (Replaceable Ink Pack System), kartridże zastąpione zostały zasobnikami z atramentami o ogromnej pojemności, które pozwalają na druk do 86 000 stron (!) w trybie ciągłego drukowania. Przekłada się to na oszczędności, dzięki eliminacji częstej wymiany materiałów eksploatacyjnych oraz związanego z tym nakładu czasu i pracy, a dodatkowo zapobiega się powstawaniu dużej liczby odpadów technologicznych. 
Co istotne, jakość głowicy Micro Piezo, sprawdzonej w zastosowaniach profesjonalnego druku dla przemysłu i zastosowań artystycznych, zapewnia fantastyczną jakość. To dlatego nie tylko dokumenty, ale także zdjęcia czy grafiki wydrukowane na WorkForce Pro wyglądają fantastycznie. Wykorzystywane w RIPS atramenty DuraBrite  PRO, to także liczona w dekadach odporność na UV,  wodę (co bardzo ważne w zastosowaniach archiwizacyjnych) i ścieranie. Tego nie jest w stanie zapewnić żaden laser, przy jak najbardziej porównywalnych kosztach druku.

Biznesowe urządzenia wielofunkcyjne klasy RIPS zużywają niezwykle mało prądu – nawet do 95% mniej niż konkurencyjne rozwiązania laserowe. Mniejsze zużycie energii elektrycznej, szczególnie w przypadku utrzymywania większej floty urządzeń, to wydatna oszczędność pieniędzy, a w połączeniu z brakiem ukrytych kosztów materiałów eksploatacyjnych (drogie tonery, wymiana bębnów i innych elementów układu drukującego, etc.) daje to redukcję kosztów druku nawet o 50%. Sprzęt drukujący Epson konsekwentne oparty jest na autorskich, nie generujących ciepła, głowicach Precision Core, co pozwala na wydłużenie czasu życia tego kluczowego elementu i całego urządzenia. Atutem druku atramentowego jest brak konieczności oczekiwania na rozgrzanie drukarki – co oznacza także wymierną oszczędność… czasu. Dzięki wszystkim tym czynnikom uzyskujemy całkowity koszt posiadania (TCO) znacznie niższy niż w przypadku tradycyjnych rozwiązań laserowych.

Poza sprzętem do każdego urządzenia Work Force Pro RIPS dodawany jest bezpłatnie pakiet oprogramowania. Jest to np. aplikacja Document Capture Pro, wspomagająca skanowanie  poprzez automatyczne rozpoznawanie klasy dokumentów i dystrybucję plików do odpowiednich zasobów w sieci ( zarówno wewnątrz firmy, jak i publicznej). Zaś w firmach utrzymujących flotę urządzeń drukujących szczególnie rozproszoną w wielu lokalizacjach, pracę zoptymalizują sieciowe systemy administracji urządzeniami, takie jak Epson Device Admin, czy zasobami druku i dystrybucją uprawnień użytkowników oraz kontrolą kosztów - Epson Print Admin.

RIPS jest technologią nie tylko oszczędną dla portfela, ale w równym stopniu przyjazną dla środowiska. Mniejszy pobór mocy, eliminacja odpadów,  części eksploatacyjnych i potrzeby ich utylizacji,  brak emisji szkodliwego ozonu -  to wszystko składa się na rozwiązanie dla klienta świadomego nie tylko biznesowo,  ale i społecznie.

 

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl